На міжнародному оперному фестивалі в Італії покажуть виставку про Соломію Крушельницьку

28 липня на одному із найбільших європейських оперних фестивалів – 69-у Фестивалі Пуччіні у Торре дель Лаго - в Італії відкриють виставку "Гранд тур: Соломія. Україна – Італія" про Соломію Крушельницьку.

Про це повідомив Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові на своїй Facebook-сторінці.

Виставка "Ґранд тур: Соломія. Україна — Італія" буде представлена 28 липня. Її відкриють перед прем'єрою опери "Мадам Баттерфляй" Джакомо Пуччіні. Саме виконання Соломії Крушельницької принесло левову частку слави цьому твору італійського композитора. Пуччіні та Крушельницька приятелювали: маестро навіть назвав українську оперну співачку "найпрекраснішою та найчарівнішою Баттерфляй".

Модульна виставка висвітлюватиме життєвий та творчий шлях Соломії Крушельницької. Відвідувачі зможуть дізнатися про її походження й освіту, виступи на провідних сценах світу, масштабні турне та співпрацю з видатними композиторами.

Проєкт реалізувала команда Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові за підтримки Українського культурного фонду.

Окрім цього, люди на виставці почують голос української сопрано. Зокрема, архівні записи арій з опер "Мадам Баттерфляй" Пуччіні та "Валькірія" Вагнера, яким уже понад сто років. Дизайн проєкту виконав український медіахудожник Сергій Петлюк.

"Виставка розроблена та присвячена 150-літньому ювілею Соломії Крушельницької і є знакова для нашого музею, - наголосив директор Музичного-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Михайло Кобрин. - Наша стратегічна місія розповідати про Крушельницьку, яка повертається у Європу та світ для того, щоб нагадати про себе і свою славу! Виставка також важлива тим, що показує приналежність української спільноти до високої європейської культури через такі постаті, як Соломія Крушельницька".

Соломія Крушельницька — одна з найвидатніших оперних співачок світу. Визнання на артистку чекало після виконання ролі Ельзи у вагнерівській опері "Лоенгрін" у Кракові 1895 року. За свою кар'єру Крушельницька виступала по всьому світу: в Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Аргентині, Польщі.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.