Вперше у світовій кіноіндустрії в українському фільмі актор зіграв засновника хасидизму

Фільм "Довбуш" вийде на екрани 24 серпня 2023 року в День Незалежності України.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила кастинг-директорка Алла Самойленко, яка співпрацювала із Саніним над створенням фільму, пише Детектор медіа. 

Раббі Ісраель бен Еліезер, більш відомий як "Бааль Шем Тов" ("Володар Доброго Імені") або скорочено БЕШТ, став однією з дійових осіб у новому українському фільмі "Довбуш" (2023). Його роль виконав американський актор Лузер Тверскі, який є нащадком видатного єврейського мудреця. Це перший випадок у світовій кіноіндустрії, коли актор зіграв засновника хасидизму та великого єврейського мудреця.

"Один з найважчих пошуків актора в моїй фільмографії стався саме на стрічці "Довбуш". Шукала я небагато-немало, самого БЕШТа. …Шукала в Європі, в Ізраїлі. Випадково один з колишніх хасидів, німецький актор, відправив мене до Лузера Тверскі. Поки я пишу про це, в мене містичний холодок по шкірі досі. Я записувала з ним самопроби, проби онлайн, не знаючи, що він прямий нащадок БЕШТа", — написала Алла Самойленко.

Відомий український режисер Олесь Санін зняв фільм "Довбуш" у стилі історичного бойовика. У фільмі багато батальних сцен, драматичних поворотів, кохання та гарної природи Карпат. Лінія взаємин Довбуша з БЕШТом додає фільму філософсько-містичні інтонації.

Санін розповів в інтерв'ю українському телебаченню: "Для глядачів цього фільму буде великим відкриттям дізнатися про те, що є цілий єврейський епос про дружбу Бешта з Довбушем. Коли він проповідував, у нього в руках була люлька Довбуша".

Довбуш керував великим загоном опришків - повстанців-гуцулів, коли вони боролися з гнобленням у 1738-1745 роках. У той час у тих самих районах карпатських гір жив і починав проповідувати раббі Ісраель Бааль Шем Тов.

Фільм "Довбуш" вийде на екрани 24 серпня 2023 року в День Незалежності України - за три дні до 325-річчя рабі Ісраеля Бааль Шем Това, який народився 27 серпня 1698 року (єврейська дата його народження - 18 Елуля - випадає на 4 вересня 2023 року).

 

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.