АНОНС: Міжнародна конференція "Василю Стусу - 85"

Міжнародна конференція "Василю Стусу – 85" відбудеться 19–22 жовтня 2023 року.

Про це інформує Києво-Могилянська Бізнес Школа.

2023 року виповнюється 85 років від дня народження українського поета Василя Стуса (1938–1985). Дитиною Стус пережив жахи Другої світової війни, а 1972 року радянський режим засудив поета до ув'язнення, яке тривало, з малою перервою, аж до його смерті за загадкових обставин у Пермському політичному таборі 1985 року.

Сьогодні Україна знову перебуває в розпалі великої війни, захищаючись від спадкоємців того самого режиму, який відняв у Стуса свободу і зрештою вбив поета. Від кінця 1980-х років було зроблено чимало для дослідження, збереження та публікації текстів Василя Стуса, що утвердило його як одного з найбільш унікальних і визначних голосів світової поезії другої половини ХХ століття.

Цією міжнародною двомовною конференцією ми прагнемо зробити ще один внесок у стусознавство, а також сприяти тому, щоб Василь Стус і його творчість стали більш відомими за межами України, зосереджуючись на міжнародному контексті його поезії.

З програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.

Організатори: Кафедра літературознавства ім. В. Моренця (Національний університет "Києво-Могилянська академія"), Києво-Могилянська Бізнес Школа

Партнер: ПЕН в Україні

Вхід на всі події в рамках конференції "Василю Стусу – 85" є вільним, але донати на ЗСУ вітаються і заохочуються оргкомітетом конференції. Зараз наші волонтерські зусилля спрямовані на збір для станцій керування дронами "Зірка смерті" для українських захисників і захисниць.

Картка (грн.): 5375 4112 0938 0166. Банка (грн.)

PayPal for Peace Inc. (USD, EUR)

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.