АНОНС: Презентація соціологічного опитування та наукового дослідження про генерала УПА Романа Шухевича

Презентація соціологічного опитування та наукового дослідження про генерала УПА Романа Шухевича відбудеться 27 жовтня у Києві.

По це повідомив Центр Досліджень Визвольного Руху.

Cкільки українці знають про УПА та Романа Шухевича? Чи все ще стійки совєтські міфи про українську боротьбу? Що думають про внесок УПА у Другій світовій війні та яким має бути вшанування Романа Шухевича сьогодні?

Центр досліджень визвольного руху разом з Український інститут національної пам'яті проведуть круглий стіл, де обговорять соціологічне та наукове дослідження про знання та сприйняття діяльності Української повстанської армії та Романа Шухевича.

Соціологічне опитування провели Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Київський міжнародний інститут соціології протягом вересня-жовтня 2023 року.

Аналітичний звіт "Справа Романа Шухевича: політична міфологія у дослідженнях науковців" підготувала докторка філософії Олеся Ісаюк. Вона показує приклади впливу сформованих совєтською пропагандою міфів та стереотипів на тексти сучасних західних дослідників біографії Романа Шухевича та історії українського визвольного руху. Також Олеся Ісаюк проаналізувала історію формування негативного стереотипу, не оминаючи ролі спецслужб СССР та Росії у його творенні та підтримуванні.

Дослідження створені в рамках проєкту "Досьє Шухевича: пропаганда, стереотипи, дезінформація" за підтримки Українського культурного фонду.

Коли: 27 жовтня, о 12:30

Де: Українське національне інформаційне агентство "Укрінформ, місто Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 8/16, наживо та онлайн на платформах Укрінформу

Для участі потрібно заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, що Центр досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду працює над проєктом "Досьє Шухевича: пропаганда, стереотипи, дезінформація", що руйнує міфи про генерала УПА. 

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.