АНОНС: "Генерал Безручко: від оборони Замостя до оборони Авдієвки 110-ю бригадою"

У Києві 31 жовтян відбудеться тематична зустріч, присвячена 140-річчю генерала армії Української Народної Республіки Марка Безручка.

Про це інформує Український інститут національної пам'яті.

На заході обговорюватиметься роль та значення українського видатного військовика періоду Української революції 1917-1921 років генерала Марка Безручка у обороні Європи від більшовиків та висвітлено звитяжну та героїчну участь 110-ої окремої механізованої бригади названої на честь генерала Безручка в обороні Авдіївки під час повномасштабного вторгнення.

Також під час зустрічі відбудеться обговорення історичного мальопису УІНП "Оборона Замостя. Легенда про лопату", який присвячений оборонним боям Армії УНР та Війська Польського проти більшовицької Першої кінної дивізії Семена Будьонного. Та презентовано фільм про Марка Безручка, створений 110-ю окремою механізованою бригадою імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

Учасники:

- Михайло Ковальчук, кандидат історичних наук, офіцер Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України

- Володимир Поліщук, співробітник Українського інституту національної пам'яті, військовослужбовець

- Іван Сєкач, начальник служби зв'язків з громадськістю 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка

Модеруватиме захід співробітник УІНП, кандидат історичних наук Іван Стичинський.

 Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Майдан Незалежності, 18/2, м. Київ).

 Коли: 17:00-19:00, 31 жовтня 2023 року

Також захід транслюватиметься Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам'яті у фейсбуці.

Вхід на захід вільний, однак потрібно зареєструватися, адже кількість місць обмежена.

Матеріали зустрічі увійдуть у цикл лекцій "Історія та сучасність українських військових звитяг", які будуть доступні на YouTube сторінці Українського інституту національної пам'яті.

 

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.