Генерал-губернаторка Канади вибачилася за нагородження члена "Ваффен-СС" Орденом Канади

Йдеться про колишнього президента Світового конгресу українців Петра Саварина.

Про це пише у National Post.

Офіс генерал-губернатора Канади висловив глибокий жаль з приводу того, що людина з Альберти, яка воювала на боці нацистського підрозділу під час Другої світової війни, у 1987 році була нагороджена Орденом Канади.

Заява генерал-губернаторки Мері Саймон стосувалася Петра Саварина – канадського юриста українського походження, ректора Університету Альберти з 1982 по 1986 рік та колишнього президента Світового конгресу українців, який у той час називався Світовим конгресом вільних українців. Він також був президентом Асоціації прогресивних консерваторів Альберти та віцепрезидентом Прогресивно-консервативної партії Альберти.

"З глибоким жалем ми визнаємо, що пана Пітера Саварина було призначено до Ордену Канади в 1987 році, і ми висловлюємо наші щирі вибачення канадцям за будь-які страждання чи біль, які могло спричинити його нагородження", — йдеться в заяві.

Петро Саварин народився у селі Зубрець Бучацького повіту, тепер Бучацький район Тернопільської області. Під час Другої світової війни він був добровольцем у складі дивізії Ваффен-СС "Галичина" — підрозділі, створеному нацистами для боротьби з Радянським Союзом.

У 1949 році він емігрував до Канади, де був активним членом "Братства колишніх вояків 1-ї УД УНА" та громадським і політичним діячем.

Петро Саварин помер 6 квітня 2017 року в Едмонтоні, і відповідно до статуту Ордена Канади його нагорода була автоматично скасована. 

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.