З'явилася платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного Мовлення

Почала працювати платформа "Суспільне Медіатека" — сайт, що містить архівні відео- та аудіозаписи Суспільного Мовлення від 1950-х років і до сьогодні.

Про це повідомили на сайті Суспільне. Культура.

Платформа діє за принципом video on demand(VoD). Тому, щоб переглянути матеріали, користувачі мають авторизуватися. А потім зможуть у категоріях сайту — за назвою, фільтром чи тегом — відшукати відповідне відео або аудіо. Крім цього, платформа пропонує користувачам добірку матеріалів за тегом.

Керівниця проєкту з оцифрування архівних матеріалів Суспільного Таїсія Турчин зауважила: "Ми докладаємо всіх зусиль, щоб відшукати, відновити, оцифрувати та зберегти якомога більше унікальних записів про минуле й сучасність. Архіви Суспільного  це частина культурної спадщини нашого народу, і ми неймовірно втішені, що маємо можливість поділитися цим здобутком із суспільством".

На платформу вже завантажили близько півтори тисячі відео- та аудіозаписів, і ця робота триває. "Суспільне Медіатека" допоможе усім, хто цікавиться українською історією, досліджує історичні події й персоналії чи розповідає про них у медіа.

Поки сайт працюватиме у режимі бета-версії. Це дозволить команді зібрати перший зворотний зв'язок про проєкт, проаналізувати уподобання користувачів і загалом протестувати коректність роботи платформи, не припиняючи наповнення сайту архівними відео та аудіо.

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.