У Гданську учасників Революції на граніті відзначили медалями Вдячності Європейського Центру Солідарності

Серед нагороджених - засновник "Історичної правди", історик, журналіст, військовослужбовець Вахтанг Кіпіані.

Про це повідомив польський історичк Ігор Галагіда. 

10 грудня у Ганську відзначили Міжнародний день прав людини, з цієї нагоди у Центрі Європейської Солідарності відбулося вручення медалей Вдячності.

Серед лауреатів – організатори та учасники Революції на граніті - першого повстання за незалежність України 1990 року: Вахтанг Кіпіані, Олексій Доній, Ярина Зайченко, посмертно Маркіян Іващишин. Також посмертно відзначили німецького опозиціонера Матіяша Домашка.

"Сьогодні мав честь отримати цю відзнаку - медаль вдячності від Європейського Центру Солідарності як учасник Студентської революції на граніті, а також - як було сказано - за активність у висвітленні складних питань українсько-польської історії. Приємно, що наші приятелі, спадкоємці "Солідарності" ці зусилля відзначили", - написав на своїй сторінці на фейсбук Вахтанг Кіпіані. 

Медаль подяки заснована для вшанування іноземців, які підтримували Польщу на шляху до свободи та демократії під час комуністичного режиму. Відзнака є символічною подякою за благодійність та підтримку.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.