На Волині суд повернув вулиці ім’я радянського діяча

У селі Заріччя повернули назву вулиці на честь радянського діяча Антона Стемковського.

У 1983 році у селі Заріччя поблизу Володимира на Волині одна з вулиць була названа на честь Антона Стемковського.

Антон Стемковський – голова сільради у липні-грудні 1944 року, коли на ці терени втретє, і вже на кілька десятиліть прийшла комуністична влада. 4 грудня 1944 року його знайшли повішеним. З кримінальної справи випливає, що це вчинили "буржуазні націоналісти" з УПА.

У пізньорадянський час з Антона Стемковського зробили образ радянського героя та приписали йому членство в КПЗУ. Його могилу взяли на облік як пам'ятку місцевого значення. Частину вулиці Шевченка перейменували на його честь. А також встановили меморіальний знак.

3 березня 2023 року вулицю перейменували рішенням Володимирської міської ради. Утім, родина Стемковських із цим не погодилась та подала до суду.

3 листопада 2023 року Волинський окружний адміністративний суд скасував рішення про перейменування.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.