Поблизу Луцька знайшли гільзу із захованими українськими виданнями

На розореному полі біля Луцька знайшли артилерійську гільзу із національною символікою та українськими друкованими виданнями всередині.

Про це повідомив Волинський краєзнавчий музей на своїй фейсбук-сторінці.

Вміст гільзи був герметично закритий спеціально виготовленим корком. Видання, які були всередині, частково знищені. Вдалося упізнати часопис "Орленя", фрагменти сторінок із книги про історію України, а також папір із гербом.

"Це — доказ того, як змінні окупаційні режими вели боротьбу з українською ідентичністю. Той, хто її закопав заради своєї безпеки міг усе знищити, але вочевидь, мав намір зберегти українське слово для себе і нащадків", — ідеться в дописі Волинського краєзнавчого музею.

Знахідка стала новим експонатом Волинського краєзнавчого музею.

 

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.