Задонать на дрони та виграй "історичну бібліотеку" з автографами авторів!

Історик Едуард Андрющенко та журналістка Дарія Гірна організували збір на дрони для бійців 93 ОМБр "Холодний Яр".

Про це повідомив історик Едуард Андрющенко.

Журналістка та блогерка Дарія Гірна збирає на дрони для бійців 93 ОМБр "Холодний Яр", які захищають нас на Донецькому напрямку. Ціль амбітна - 10 Мавіків 3Т, на які треба 1 850 000 гривень. Третина суми вже є.

Для того, щоб збір швидше завершився, і "холодноярівці" отримали свої дрони (без яких сучасна війна просто неможлива, і яких ніколи не буває достатньо), пропоную таку акцію.

Ви кидаєте донати від 100 гривень на мою банку - а я розігрую серед вас комплект із 21 історичної книжки (погодьтеся, це вже можна назвати невеликою історичною бібліотекою; повний список нижче). Кожна книга підписана автором або співавтором.

Це переважно науково-популярні праці для широкої аудиторії, видані у 2022-2024 роках. Серед авторів - кандидати та доктори наук, відомі письменники та журналісти, деякі з них самі зараз служать у ЗСУ. Дякуємо кожному з них за те, що долучилися!

100 гривень - це один "квиток" на розіграш. При донаті в 200 гривень ваші шанси зростають вдвічі, 500 гривень - у 5 разів тощо.

Не забудьте вказати у коментарі до платежу свій телефон або електронну пошту - так я зможу зв'язатися з вами у разі вашої перемоги.

Розіграш триватиме тиждень, до 1 лютого. Після цього рандомайзер обере переможця, а я відправлю всі гроші з банки Дарці та відправлю книжки:

  1. Едуард Андрющенко. Архіви КГБ. Невигадані історії.
  2. Дар'я Анцибор. Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят.
  3. Леся Бондарук. Прямостояння. Українці в особливих таборах ГУЛАГу.
  4.  Максим Беспалов. Усе, що ви знаєте про Ірландію, — правда, але...
  5. Володимир В'ятрович. Нотатки з кухні "переписування історії".
  6. Іван Гоменюк. Мурашник. Нотатки на манжетах історії Галичини, Буковини та Закарпаття.
  7. Сергій Громенко. Чому Україна виграє.
  8. Стефанія Демчук. Доба постів та карнавалів. Як жили, пили та кохалися у Середньовіччі.
  9. Олександр Зінченко. Як українці зруйнували імперію зла.
  10. Олеся Ісаюк. Роман Шухевич. Життя легенди.
  11. Вахтанг Кіпіані. Дисиденти.
  12. Вахтанг Кіпіані. Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР
  13. Олег Криштопа, Іван Дерейко. Історія для дорослих.
  14. Сергій Плохій. Убивство у Мюнхені. По червоному сліду (єдина книга, підписана не для розіграшу. Дякую Вахтангу Кіпіані, який її надав).
  15. Розчаклування недуги. Локальна традиція, "старі" хвороби та "нова" медицина в Україні ХVІІІ–ХІХ ст. Колективна монографія за редакцією Володимира Маслійчука та Ігоря Сердюка.
  16. Тарас Самчук. Пиво і чорнило. Як жили київські студенти XIX — початку XX століття.
  17. Віталій Скальський. 160 днів Української Народної Республіки.
  18. Олександр Скрипник. Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки.
  19. Олексій Сокирко. Козацький Марс. Держава та військо Козацького Гетьманату в добу Мілітарної революції, 1648–1764.
  20. Ярослав Файзулін, Максим Майоров, Олександр Кучерук. Київські адреси Української революції 1917–1921.
  21. Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії. Збірник документів про катастрофу на Чорнобильській АЕС. Підписана одним з упорядників, директором архіву СБУ Андрієм Когутом.

Дякуємо Книгарні Є на вулиці Лисенка за допомогу.

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.