АНОНС: Презентація книги "160 днів Української Народної Республіки"

16 січня у Києві редактор "Історичної правди", директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Віталій Скальський презентуватиме книгу "160 днів Української Народної Республіки".

Про це інформує Книгарня Є.

Сьогодні ми часто згадуємо період Української Народної Республіки, проте довгий час ця сторінка нашої історії замовчувалась і публічно не проговорювалась. Час заповнити цю білу пляму!

Книжка Віталія Скальського "160 днів Української Народної Республіки" подає вичерпну історію й нетипову інтерпретацію періоду існування УНР. Як українська держава будувалась в умовах війни й під тиском територіальних претензій сусідів? Чому до історії УНР звертаються всі подальші покоління борців за нашу незалежність!

Учасники події:

Віталій Скальський — дослідник історії Української революції 1917-1921 рр., викладач Києво-Могилянської академії, директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.

Модератор Ігор Стамбол — історик і письменник.

Коли: 16 січня о 18:00

Де: Книгарня "Є" на вул. Лисенка, 3

Вхід вільний.

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.