АНОНС: Презентація книги "Чеські історії ХХ століття" Радомира Мокрика

21 лютого у Львові відбудеться презентація книжки історика Радомира Мокрика "Чеські історії ХХ століття".

Про це повідомив автор книжки, історик Радомир Мокрик.

"Після першої київської презентації - говоритимемо про "Чеські історії" у Львові, в трохи іншому форматі – в Дзеркальній залі ЛНУ. Власне, ця зустріч – це теж клаптик в побудові чесько-українського діалогу. Матимемо можливість поговорити про спільні уроки історії і загрозливі паралелі між Україною і Чехословаччиною за ІІ СВ", - написав Радомир Мокрик.

Модератор презентації - Володимир Качмар. До розмови також доєднається доктор філософії Інституту Східноєвропейських студій Карлового університету Станіслав Туміс.  

"Чеські історії ХХ століття" – це результат багаторічного дослідження модерної історії Чехії, яке відбувалось у тісній співпраці з "Історичною правдою". Збірка історичних есеїв запрошує до мандрівки чеською історією та знайомства з непересічними постатями чеської культури та політики. Історії про те, як будувалась незалежна Чехословаччина і як намагалась чинити опір воєнній агресії з боку Райху. 

Де: м. Львів, вул. Університетська, 1, Дзеркальна зала ЛНУ ім. Івана Франка

Коли: 21 лютого о 16:00

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.