АНОНС: Презентація книги "Чеські історії ХХ століття" Радомира Мокрика

21 лютого у Львові відбудеться презентація книжки історика Радомира Мокрика "Чеські історії ХХ століття".

Про це повідомив автор книжки, історик Радомир Мокрик.

"Після першої київської презентації - говоритимемо про "Чеські історії" у Львові, в трохи іншому форматі – в Дзеркальній залі ЛНУ. Власне, ця зустріч – це теж клаптик в побудові чесько-українського діалогу. Матимемо можливість поговорити про спільні уроки історії і загрозливі паралелі між Україною і Чехословаччиною за ІІ СВ", - написав Радомир Мокрик.

Модератор презентації - Володимир Качмар. До розмови також доєднається доктор філософії Інституту Східноєвропейських студій Карлового університету Станіслав Туміс.  

"Чеські історії ХХ століття" – це результат багаторічного дослідження модерної історії Чехії, яке відбувалось у тісній співпраці з "Історичною правдою". Збірка історичних есеїв запрошує до мандрівки чеською історією та знайомства з непересічними постатями чеської культури та політики. Історії про те, як будувалась незалежна Чехословаччина і як намагалась чинити опір воєнній агресії з боку Райху. 

Де: м. Львів, вул. Університетська, 1, Дзеркальна зала ЛНУ ім. Івана Франка

Коли: 21 лютого о 16:00

 

Як УНР вводила єврочас. У 1918-му годинники переводили на 68 хвилин

"Україна розриває рішуче старі примусові зв'язки з Московщиною, зв'язується тісніше з західною Європою, водночас приймаючи і спільний час, вагу і міру, тому що різниці дуже ускладнюють зносини, торгівлю та подорожі..."

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.