АНОНС: Презентація книги "Чеські історії ХХ століття" Радомира Мокрика

21 лютого у Львові відбудеться презентація книжки історика Радомира Мокрика "Чеські історії ХХ століття".

Про це повідомив автор книжки, історик Радомир Мокрик.

"Після першої київської презентації - говоритимемо про "Чеські історії" у Львові, в трохи іншому форматі – в Дзеркальній залі ЛНУ. Власне, ця зустріч – це теж клаптик в побудові чесько-українського діалогу. Матимемо можливість поговорити про спільні уроки історії і загрозливі паралелі між Україною і Чехословаччиною за ІІ СВ", - написав Радомир Мокрик.

Модератор презентації - Володимир Качмар. До розмови також доєднається доктор філософії Інституту Східноєвропейських студій Карлового університету Станіслав Туміс.  

"Чеські історії ХХ століття" – це результат багаторічного дослідження модерної історії Чехії, яке відбувалось у тісній співпраці з "Історичною правдою". Збірка історичних есеїв запрошує до мандрівки чеською історією та знайомства з непересічними постатями чеської культури та політики. Історії про те, як будувалась незалежна Чехословаччина і як намагалась чинити опір воєнній агресії з боку Райху. 

Де: м. Львів, вул. Університетська, 1, Дзеркальна зала ЛНУ ім. Івана Франка

Коли: 21 лютого о 16:00

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?