АНОНС: Презентація книги "Чеські історії ХХ століття" Радомира Мокрика

21 лютого у Львові відбудеться презентація книжки історика Радомира Мокрика "Чеські історії ХХ століття".

Про це повідомив автор книжки, історик Радомир Мокрик.

"Після першої київської презентації - говоритимемо про "Чеські історії" у Львові, в трохи іншому форматі – в Дзеркальній залі ЛНУ. Власне, ця зустріч – це теж клаптик в побудові чесько-українського діалогу. Матимемо можливість поговорити про спільні уроки історії і загрозливі паралелі між Україною і Чехословаччиною за ІІ СВ", - написав Радомир Мокрик.

Модератор презентації - Володимир Качмар. До розмови також доєднається доктор філософії Інституту Східноєвропейських студій Карлового університету Станіслав Туміс.  

"Чеські історії ХХ століття" – це результат багаторічного дослідження модерної історії Чехії, яке відбувалось у тісній співпраці з "Історичною правдою". Збірка історичних есеїв запрошує до мандрівки чеською історією та знайомства з непересічними постатями чеської культури та політики. Історії про те, як будувалась незалежна Чехословаччина і як намагалась чинити опір воєнній агресії з боку Райху. 

Де: м. Львів, вул. Університетська, 1, Дзеркальна зала ЛНУ ім. Івана Франка

Коли: 21 лютого о 16:00

 

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.