На аукціоні продали єдину прижиттєву збірку Симоненка з його автографом

Єдину прижиттєву збірку поета Василя Симоненка «Тиша і грім» з його автографом продали на аукціоні.

Про це повідомили на сайті для аукціонів Violity, пише Читомо.

На форзаці збірки є напис Василя Симненка: "Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant".

На продаж збірку виставив користувач із ніком Rockfell. Торги завершився 1 лютого, остаточна ціна становить 30 301 гривню. Rockfel зазначає, що кількість підписаних примірників невідома, однак це перша, котру коли-небудь виставили на аукціон.

Василь Симоненко — український поет і журналіст, шістдесятник. "Тиша і грім" (1962) — єдина збірка поезій письменника, яка побачила світ за його життя. Решта збірок вийшли після смерті письменника "Земне тяжіння" (1964), "Берег чекань" (1965), "Лебеді материнства" (1981);

 

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.