АНОНС: презентація спецвипуску журналу "Локальна історія", присвяченого Василю Стусу

23 квітня у Києві відбудеться презентація випуску журналу "Локальна історія" про письменника, дисидента та правозахисника Василя Стуса.

Про це інформує "Локальна історія".

До спецвипуску увійшли спогади про дитинство і юність поета його рідної сестри Марії, розмова з сином Дмитром, інтерв'ю з італійським дослідником феномену шістдесятників Сімоне Атілліо Беллецца та репортаж зі Стусового рідного села Рахнівки на Вінниччині та багато іншої унікальної інформації.

Випуск журналу підтримав Благодійний фонд "МХП-Громаді", який системно реалізує культурні проєкти в громадах України.

У заході візьмуть участь: Віталій Ляска, головний редактор журналу "Локальна історія"; Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "МХП-Громаді"; Марія Стус, рідна сестра поета; Юрій Пуківський, заступник головного редактора журналу "Локальна історія".

Коли: 23 квітня, о 17:30.

Де: Книгарня "Є" (м. Київ, вул. Лисенка, 3).

Акредитація — обов'язкова за посиланням.

 

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.