АНОНС: Війни і ядерні загрози. Дискусія з Сергієм Плохієм

27 квітня на книжковому фестивалі "Книжкова країна" у Києві відубудеться дискусія з істориком Сергієм Плохієм про війни та ядерні загрози.

Про це йдеться на сайті фестивалю "Книжкова країна".

У останніх книгах український та американський історик, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті Сергій Плохій вичерпно аналізує повномасштабне вторгнення росії та тематику ядерних катастроф (зокрема, Чорнобиля).

Якими будуть наслідки війни для України, росії, Європи та світу? Чи є реальна загроза для ядерної катастрофи для українців в цій "рулетці"?

В межах розмови Сергій Плохій презентує одразу три книги:

- "Російсько-українська війна" (КСД)

- "Атоми і попіл" (НФ)

- "Чорнобильська рулетка" (вийде друком у вересні)

Модеруватиме розмову Оксана Соколова, журналістка, телепродюсерка та телеведуча.

Коли: 27 квітня о 17:00

Де: м. Київ, ВДНГ

 Вхід вільний.

25-28 квітня на території столичного ВДНГ уперше відбудеться новийфестиваль "Книжкова країна", у якому візьмуть участь близько 100 українських видавництв.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.