В Оттаві відкрили українську бібліотеку ім. Лесі Українки

У Канаді відкрито українську бібліотеку ім. Лесі Українки при однойменній українській школі в Оттаві.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Посольство України в Канаді.

"Це довгоочікувана подія для української громади та всіх прихильників української літератури. Відтепер українці – від наймолодших до дорослих, матимуть можливість зануритися в сучасні українські літературні шедеври, досліджувати багатство нашої мови та культурного надбання", – наголосили у диппредставництві.

Проєкт став можливим завдяки ініціативі керівництва школи Юлії Кубін, координатора бібліотеки Тамари Пастух, підтримки партнерів – Ukrainian Credit Union Limited Taras Pidzamecky Christina Levus, BCU Foundation - Фундація Будучність Mary Medyk Garbutt та волонтерів, які допомагали збирати книжки. Свої улюблені книжки бібліотеці подарували також учні школи, аби інші однолітки мали можливість прочитати казку або цікаву історію українською мовою.

Новостворена бібліотека діятиме в приміщенні Української Кредитової Спілки в Оттаві. Більше деталей та як замовити книжки – за посиланням

 

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.