В Оттаві відкрили українську бібліотеку ім. Лесі Українки

У Канаді відкрито українську бібліотеку ім. Лесі Українки при однойменній українській школі в Оттаві.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Посольство України в Канаді.

"Це довгоочікувана подія для української громади та всіх прихильників української літератури. Відтепер українці – від наймолодших до дорослих, матимуть можливість зануритися в сучасні українські літературні шедеври, досліджувати багатство нашої мови та культурного надбання", – наголосили у диппредставництві.

Проєкт став можливим завдяки ініціативі керівництва школи Юлії Кубін, координатора бібліотеки Тамари Пастух, підтримки партнерів – Ukrainian Credit Union Limited Taras Pidzamecky Christina Levus, BCU Foundation - Фундація Будучність Mary Medyk Garbutt та волонтерів, які допомагали збирати книжки. Свої улюблені книжки бібліотеці подарували також учні школи, аби інші однолітки мали можливість прочитати казку або цікаву історію українською мовою.

Новостворена бібліотека діятиме в приміщенні Української Кредитової Спілки в Оттаві. Більше деталей та як замовити книжки – за посиланням

 

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.