АНОНС: Олександр Зінченко і Володимир В'ятрович про роль історії в сучасній політиці

28 квітня на книжковому фестивалі "Книжкова країна" у Києві відбудеться публічна розмова з істориками Олександром Зінченком і Володимиром В'ятровичем.

Про це йдеться на сайті фестивалю "Книжкова країна".

Як використовуються та фальсифікуються історичні факти ворожою пропагандою та як цьому протидіяти? Якою має бути політика держави щодо популяризації історії України? Де та межа між знанням історії та сприйняттям дійсності через її призму?

Спікери:

Володимир Вʼятрович — історик, публіцист, політик, громадський діяч, кандидат історичних наук.

Олександр Зінченко — історик, публіцист, співзасновник популярного ресурсу про українську історію "Історична правда"

Коли: 28 квітня о 12:00

Де: м. Київ, ВДНГ, павільйон №6 (зал 1)

Вхід - вільний

25-28 квітня на території столичного ВДНГ уперше відбудеться новийфестиваль "Книжкова країна", у якому візьмуть участь близько 100 українських видавництв.

 

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.