Всеукраїнський рейтинг "Книжка року 2023" оголосив переможців

Серед номінантів книги істориків Радомира Мокрика, Сергія Плохія, Володимира В'ятровича та Вахтанга Кіпіані.

Про це йдеться на сайті Буквоїд.

У номінації "Минувшина: дослідження / документи" першим у рейтингу книга історика Радомира Мокрика "Бунт проти імперії: українські шістдесятники".

"Вдячний за високу оцінку – в такій компанії не те що перемогти, а й просто опинитись – вже сприймаю за честь. Мабуть, це й хороша нагода підтвердити – успіх "Бунту" спонукає продовжувати в такому ж ключі, ми з Іваном Малковичем вже домовились, що у видавництві "Абабагаламага" вийдуть й "Дисиденти" - саме як продовження "Бунту". І вже працюємо над цим", - написав Радомир Мокрик.

Друга у рейтингу у цій намінації посіла місце книга Сергія Плохія "Російсько-українська війна: повернення історії", третє - Лесі Бондарук "Прямостояння. Українці в особливих таборах ҐУЛАҐу".

У номінації "Минувшина: Популярні видання / історична публіцистика" у трійці лідерів опинилися такі видання: "За Ідентичність і Незалежність. Війна Росії проти України: історичні передумови, геополітичні паралелі", книга Володимира В'ятровича "Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну" та книга Вахтанга Кіпіані "Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті".

Всеукраїнський рейтинг "Книжка року" щороку складають на основі експертного опитування. Рейтинг видання - це кількість набраних балів поділена на кількість експертів номінації. У 2023 році за всіма категоріями оцінювалося майже 700 видань, що на третину більше, ніж у 2022-му. 

З результатами рейтингу 2023 року можна ознайомитися за посиланням.

 

Теми

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.