Онука легендарного совєтського льотчика запропонувала нанести удар по РФ

МВС Росії оголосило у розшук Дар'ю Богданову — активістку антивоєнного проекту Freedom Birds for Ukraine та правнучку радянського льотчика Валерія Чкалова.

Про це пишуть російські ЗМІ.

Професійний донощик Віталій Бородін 12 квітня повідомив, що проти Дарії Богданової після його скарги до прокуратури Москви порушили кримінальну справу щодо закликів до тероризму. Активіст стверджував, що Богданова "виступала з антиросійськими заявами, збирала гроші для армії України" та "закликала завдати ядерного удару по Москві".

Ймовірно, йдеться про випуск шоу "Ненавиджу тебе? 2.0" на ютуб-каналі видання "Холод". Дебати Кашина та Богданової були присвячені тому, чи можуть росіяни, які виступають проти війни, відправляти гроші ЗСУ.

"Я обожнюю Москву. Я там виросла і прожила найкращі роки свого життя. Я не хочу, щоб це красиве місто було зруйноване. Але якщо я знаю, що без цього неможливо обійтися, якщо цей режим неможливо знищити інакше, якщо доведеться стріляти по Кремлю, по всіх наших улюблених будівлях. Я, звичайно, волію, щоб довбали Луб'янку і на цьому все закінчилося. Я маю на увазі, звичайно ж, що перш за все потрібно знищити ось ці "центри прийняття рішень". Решта, мирні люди і так далі, мені їх буде дуже шкода. Але для нормалізації процесів у голові москвичам не заважає почути сирену повітряної тривоги", - говорила Богданова.

 

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.