АНОНС: Цикл зустрічей-обговорень "Дисиденти. Історія у фотоспогадах"

В рамках виставки "Боротьба за незалежність. Творці. Епізоди" в музеї відбудеться цикл зустрічей-обговорень на тему "Дисиденти. Історія у фотоспогадах".

Про це інформує Національний музей історії України.

Особисті історії борців за незалежність України в другій половині ХХ століття – В'ячеслава Чорновола, Алли Горської, Олеся Шевченка та Василя Стуса дізнаємося крізь призму фотографій, спогадів членів їхніх родин і розповідей безпосередніх учасників подій 1960-1990-х рр.

У завершальний день заходів відбудеться зустріч з автором книги "Бунт проти імперії. Українські шістдесятники" істориком та культурологом Радомиром Мокриком.

2 червня – Дисиденти. Історія у фотоспогадах. В'ячеслав Чорновіл. Зустріч з сестрою політика Валентиною Чорновіл.

9 червня – Алла Горська – душа українського шістдесятництва. Зустріч з онукою художниці Оленою Зарецькою.

16 червня – Зустріч з українським політичним діячем, дисидентом Олесем Шевченком.

23 червня – Василь Стус. Борець за незалежність України. Зустріч з сестрою поета Марією Стус.

30 червня – Зустріч з істориком і культурологом, автором книги "Бунт проти імперії. Українські шістдесятники" Радомиром Мокриком.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.