АНОНС: Цикл зустрічей-обговорень "Дисиденти. Історія у фотоспогадах"

В рамках виставки "Боротьба за незалежність. Творці. Епізоди" в музеї відбудеться цикл зустрічей-обговорень на тему "Дисиденти. Історія у фотоспогадах".

Про це інформує Національний музей історії України.

Особисті історії борців за незалежність України в другій половині ХХ століття – В'ячеслава Чорновола, Алли Горської, Олеся Шевченка та Василя Стуса дізнаємося крізь призму фотографій, спогадів членів їхніх родин і розповідей безпосередніх учасників подій 1960-1990-х рр.

У завершальний день заходів відбудеться зустріч з автором книги "Бунт проти імперії. Українські шістдесятники" істориком та культурологом Радомиром Мокриком.

2 червня – Дисиденти. Історія у фотоспогадах. В'ячеслав Чорновіл. Зустріч з сестрою політика Валентиною Чорновіл.

9 червня – Алла Горська – душа українського шістдесятництва. Зустріч з онукою художниці Оленою Зарецькою.

16 червня – Зустріч з українським політичним діячем, дисидентом Олесем Шевченком.

23 червня – Василь Стус. Борець за незалежність України. Зустріч з сестрою поета Марією Стус.

30 червня – Зустріч з істориком і культурологом, автором книги "Бунт проти імперії. Українські шістдесятники" Радомиром Мокриком.

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?