АНОНС: У Києві та Вашингтоні презентують книжку про заступника Бандери, який рятував євреїв

10 червня, у Києві та Вашингтоні відбудеться презентація книжки Олега Проценка "Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука".

Іван Вовчук – націоналіст зі Сходу України, заступник Степана Бандери, соратник Романа Шухевича, Праведник народів світу. Це член Організації українських націоналістів, який отримав найвищу нагороду Держави Ізраїль: Меморіальний комплекс історії Голокосту "Яд Вашем" посмертно визнав цього заступника Бандери "Праведником народів світу" за порятунок євреїв від смерті.

До цього часу в Україні дуже мало знали про Вовчука, при тому що він був однією з найвпливовіших осіб у середовищі українських націоналістів та серед української діаспори, і навіть мав вплив на американський Конгрес.

Книжка Олега Проценка, видана київським видавництвом "Фронезис", стала першою цілісною біографією Івана Вовчука.

Це книга-протиотрута проти імперських, радянських та російських міфів. Постать Вовчука розбиває міф про українських націоналістів-антисемітів. Також розвінчує міф про те, що українських націоналістів нібито не було на Сході України.

Презентація відбудеться в один день і в Києві, і у Вашингтоні. В американській столиці книжку презентує Vovk Foundation, заснований онуками Івана Вовчука.

У Києві участь у презентації візьмуть:

Олег Проценко, автор книжки "Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука", автор та упорядник низки антологій політичної думки

Володимир В'ятрович, народний депутат України, дослідник історії визвольного руху

Микола Посівнич, історик, автор біографії Степана Бандери

Анатолій Дністровий, письменник, художник, офіцер ЗСУ

Юрій Вовчук, американський підприємець, онук Івана Вовчука (відеовключення із Вашингтона)

Захід відбудеться у Книгарні Сенс на Хрещатику (Київ, вул.Хрещатик, 34), другий поверх

Початок – о 19.00

Для участі просимо зареєструватися у гугл-формі тут.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.