АНОНС: Презентація книжки Сергія Махуна "У тенетах загадкових історичних убивств"

11 квітня у Києві відбудеться презентація книжки Сергія Махуна "У тенетах загадкових історичних убивств".

Від короля Генріха IV Бурбона до Джона Кеннеді, від імператриці Єлизавети Австрійської, яку називали найкрасивішою жінкою XIX століття, до борців за незалежність України у XX столітті — Симона Петлюри, Євгена Коновальця та Степана Бандери. Є постаті, які кардинально змінюють хід історії. Часто їхня доля складається трагічно.

Ця книжка — не тільки прискіпливе дослідження останніх миттєвостей життя таких людей. Це і портрет епохи, в якій вони жили, воювали та мирилися, кохали й зраджували, народжували дітей…

Автор намагається розібратися, чим були зумовлені ці злочини: політикою чи економікою, яка котиться у прірву, ідеологічною чи релігійною боротьбою. Або ж це звичайна спроба залишити такий-от кривавий "слід в історії"? Проте, звісно, нічого не відбувається просто так.

Сергій Махун — журналіст, популяризатор історії. Працював редактором історичної шпальти "Україна Incognita". Завідував відділом історії та був редактором шпальти "Архіваріус" газети "Дзеркало тижня". З березня по грудень 2022 року служив у ЗСУ, штаб-сержант, прес-сержант.

Модеруватиме розмову Кирило Галушко, координатор громадського просвітницького проекту "Likбез. Історичний фронт", кандидат історичних наук, доцент кафедри загальної соціології, старший науковий співробітник Інституту історії України НАНУ.

Коли: 11 квітня о 19:00

Де: у книгарні Bookling (Київ, Спортивна площа, 1a; ТРЦ GULLIVER, 4 поверх).

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?