АНОНС: Презентація проєкту "Спадщина В’ячеслава Липинського"

У Києві 17 квітня, у день народження ідеолога українського консерватизму В’ячеслава Липинського, відбудеться презентація проєкту видання його спадщини.

Про це повідомило видавництво "Темпора".

Дослідниця життя та творчості Липинського Тетяна Осташко і директорка видавництва "Темпора" Юлія Олійник обговорять державницькі ідеї, народжені в передреволюційну добу та розгорнуті у струнку теоретичну концепцію майбутнього розвитку української держави після поразки Українських національно-визвольних змагань у 1917–1921 років.

"Спадщина В'ячеслава Липинського" — це найповніше видання історичних студій, суспільно-політичних творів, епістолярію та щоденників ученого. У видавництві "Темпора" нещодавно побачили світ:

"Том IV. Україна на переломі 1657–1659: Замітки до історії українського державного будівництва в ХVІІ-ім століттю"

"Том XVI. Листи Т — Ч."

"Том XVII. Листи Ш — Я."

Томи упорядкували Юрій Терещенко і Тетяна Осташко. Буде нагода поговорити і про "Україну В'ячеслава Липинського" Тетяни Осташко – найповнішу біографію Липинського і книжку, яка дає ключ до розуміння цієї постаті.

Коли: 17 квітня о 18:30

Де: Книгарня "Є" (Київ, вул. Лисенка, 3)

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.