АНОНС: Тустань запрошує у "Табір живої історії"

З 2 по 4 серпня на Львівщині відбудеться "Табір живої історії української середньовічної культури Тустань".

Про це інформує Заповідник "Тустань".

Ще з сивої давнини Русь славилась своїми доблесними лицарями, в той час українські воїни нічим не поступались європейським, ба більше, у багатьох битвах брали верх над ними. На жаль, війна триває вже не одне століття, лицарі сьогодення і надалі боронять нас - більшість реконструкторів зараз на передових позиціях продовжують звитяжну справу наших предків.

Чимало артефактів епохи лицарства було знайдено в Тустані в ході археологічних досліджень - фрагменти кольчуги, бойові сокири, наконечники стріл, шпори, підкови, вудила. Особлива річ – хрест-енколпіон, нагрудний оберіг часів давньокняжої доби, який відображає духовний спосіб життя тогочасного лицаря.

За доброю давньою традицією табір відвідають реконструктори з усієї України, які залюбки поділяться з вами подробицями побуту середньовічної епохи, навчать опановувати ремесла та познайомлять з таємницями військової справи.

У програмі передбачено:

- Пізнавальні лекції, обговорення, цікаві майстер-класи

- Стройовий вишкіл

- Маневри могутніх лицарів

- Традиційні народні танці та кухня середніх віків

Цьогоріч також покажуть театралізований штурм фортеці.

"Це все та навіть більше, ми готуємо, щоб ви могли краще пізнати історію України – землі високої культури та звитяжних лицарів, нащадками яких ми є", - зазначають організатори.

Організатори: Тустань, Чорна Галич.

Коли: З 2 по 4 серпня

Де: с. Урич, Львівсьа область

 

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.