АНОНС: Тустань запрошує у «Табір живої історії»

«Табір живої історії» відбудеться в Уричі 3-6 серпня.

З 3 до 6 серпня у селі Урич на Львівщині відбудеться традиційна зустріч поціновувачів середньовічної історії і лицарських реконструкцій, яка щороку відбувається у форматі фестивалю "Тустань". Цього року заплановані події будуть менш масштабні, це буде "Табір живої історії" в науково-популярному форматі для відчуття та пізнання епохи із обговоренням проблем збереження культурної спадщини.

Гостей розважатимуть майстер-класами, лекціями, навчатимуть стройової підготовки. Запланований також штурм фортеці.

Табір складатиметься з:

  • майстерень – кузні, столярної, текстильної, художньої, гончарної, обробки шкіри;
  • бойової частини – маневрів, поєдинків, лучного турніру;
  • експериментальної частини – випалу місцевої руди, лекторію;
  • традиційних заходів – лучного тиру, коней, фото в обладунках, боїв на м'яких мечах.

"Щороку у серпні фортеця Тустань оживає – непомітна машина часу переносить відвідувачів у середні віки, де вони насолоджуються духом давнини. В різні роки цей захід мав різні формати та концепції. В умовах пандемії, а тепер повномасштабної війни, ми робимо більший наголос на пізнанні та відчуттях епохи. Тож запрошуємо долучитись до "Табору живої історії" в науково-популярному форматі, де, зокрема, будуть активно обговорюватись проблеми та виклики зі збереження культурної спадщини", – зазначили організатори.

Вартість входу у цей вікенд така сама, як і в звичайний день: повний – 85 грн, пільговий – 45 грн. Детальна програма тут.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.