До Дня Незалежності України Державна архівна служба України презентує унікальні документи

До Дня Незалежності України Державна архівна служба України презентує унікальні документи Національного архівного фонду, присвячені процесу державотворення, що зберігаються у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України.

Про це інформує Державна архівна служба України.

Унікальний документ Постанова про проголошення незалежності України є політико-правовим документом державотворення українського народу. Постанову була прийнята більшістю голосів на позачерговій сесії Верховної Ради України 24 серпня 1991 року.

На честь оголошення незалежності, за ініціативи депутата В'ячеслава Чорновола, синьо-жовті прапори внесено до сесійної зали та піднято над куполом Верховної ради України.

Ознайомитися з документами можна на вебпорталі Державної архівної служби України у розділі "Унікальні документи Національного архівного фонду".

 
Постанова про проголошення незалежності України. 24 серпня 1991 р. 
Фонд 1 оп. 16 спр. 4630. Центральний державний архів вищих органів влади та управління України.

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Володимир Кубійович. На карту поставлено все…

Те, що Володимир Кубійович, визначний український географ, енциклопедист, громадсько-політичний діяч, став об'єктом уїдливих викривальних памфлетів Ярослава Галана, уже свідчить про особливу прискіпливу увагу до нього нквс/мдб як до затятого "українського буржуазного націоналіста". Але не лише памфлети і статті в "Радянській Україні", "Вістях з України" та інших газетах були головними знаряддями радянських спецслужб і комуністичної пропаганди проти українського науковця.