АНОНС: Публічна розмова лауреатів Премії імені Василя Стуса

3 вересня у Києві відбудеться публічна розмова лауреатів різних років Премії імені Василя Стуса.

Під час публічної розмови говоритимуть про вплив постаті Василя Стуса на розвиток громадянської стійкості українців, осмислення спадщини поета та дисидента у різних галузях, зокрема правозахисній, мистецькій та історичній. 

Подія відбувається в межах Премії імені Василя Стуса у партнерстві з Києво-Могилянською бізнес-школою.

Спікери:

Олександра Матвійчук

Іванна Крип'якевич-Димид

Володимир В'ятрович

Модедаторка:

Юлія Тимошенко

Кількість місць обмежена. Ресєстрація на подію за посиланням - https://forms.gle/gbEFfx7V8sSP7dbj8

Коли: 3 вересня о 18:30

Де: м. Київ, вул. Волоська 8/5, 4 корпус Києво-Могилянської академії, 4 поверх, аудиторія 410.

 

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.