АНОНС: Відкриття банерної виставки у Києві "Герої наших вулиць"

22 жовтня о 14:00 у сквері біля станції метро "Контрактова площа" в Києві відбудеться відкриття банерної виставки "Герої наших вулиць". Виставка присвячена Героям російсько-української війни, на честь яких названі або перейменовані вулиці в українських містах.

Про це інформує УІНП.

Проєкт реалізовано громадською організацією "Історична платформа" за підтримки Українського культурного фонду (УКФ). Виставка експонуватиметься в Києві, Луцьку та Вінниці.

Мета проєкту – розповісти про Героїв, привернути увагу суспільства до важливості меморіалізації, зберегти історико-культурну пам'ять, а також посилити українську громадянську ідентичність і протидіяти дезінформації в історичному контексті.

На 20 банерах у Києві буде представлено візуальні та текстові матеріали про Героїв російсько-української війни, серед яких Роман Ратушний, Олександр Оксанченко, Дмитро Коцюбайло, Юрій Руф, Олег Куцин, Сергій Миронов, Максим Левін, Павло Лі, Юлія Здановська, брати Котенки, Олександр Махов та інші.

У відкритті виставки візьмуть участь:

Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті;

Ілля Мальчевський, заступник начальника Проєктного відділу Українського культурного фонду (УКФ);

Гаяне Авакян, співзасновниця Платформи пам'яті "Меморіал";

Інна Крупник, голова ГО "Історична платформа";

Олександр Борович, голова ГО "Справжній Київ";

рідні та близькі Героїв, представники громадськості.

 

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.