Українців у США запрошують долучитися до опитування про вплив Голодомору на покоління

Українські американці віком від 18 років можуть взяти участь в анонімному онлайн-опитуванні, яке досліджує вплив Голодомору в Україні на тих, хто пережив цю трагедію, та їхніх нащадків у США.

Про це повідомив сайт Світового конгресу українців (СКУ), передає Укрінформ.

Дослідження проводить канадський психолог українського походження, викладач і аспірант Карлтонського університету в Оттаві (Канада) Брент Безо за підтримки Мережі нащадків Голодомору. Він має на меті поглибити розуміння того, як нащадки сприймають штучно створену трагедію геноциду та як вона вплинула на їхнє життя, сім'ї та громади. Ще одна мета – визначити силу й стійкість, що проявляються серед нащадків.

"Підтримка Мережею цього соціологічного дослідження допомагає висвітлити унікальний і глибоко травматичний досвід тих, хто пережив Голодомор-геноцид. Важливо, що досі не було достатньо досліджень щодо його довгострокових психологічних, фізіологічних та соціальних наслідків. Таке дослідження проводиться у США вперше", – йдеться в повідомленні. 

Попередні дослідження українсько-канадського психолога про міжпоколінні наслідки Голодомору показали, що ефекти травми спостерігаються принаймні у двох поколіннях нащадків тим, хто пережив цю трагедію. Дослідницька команда зазначила, що участь в опитуванні можуть брати й ті, хто не є нащадками постраждалих.

"Результати цього опитування можуть допомогти нащадкам, тим, хто пережив Голодомор усвідомити міжпоколінні травматичні реакції що простежуються з покоління у покоління, які вони, можливо, не пов'язували з історією своєї родини", – сказала голова Мережі нащадків Голодомору при СКУ Оля Сорока. 

Долучитися до опитування можна за посиланням або через вебсайт Мережі нащадків Голодомору. 

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.