Український культурний центр в Ізраїлі обклеїли провокативними листівками

В ніч на 13 грудня невідомі обклеїли будівлю Українського культурного центру в Тель-Авіві листівками провокативного змісту.

Про це повідомляє посольство України в Ізраїлі.

На будівлі центру залишили листівки із зображенням військового Армії оборони Ізраїлю зі закривавленими руками та написом "Не лише Росія окупант".

"Російські терористи продовжують свою агресію проти України, не лише вбиваючи мирних жителів України, але й вдаючись до жалюгідних провокацій проти українських культурних осередків за кордоном. Залишається лише здогадуватись, що цією витівкою намагались досягти антисемітські та українофобські провокатори. Кремль, втрачаючи свій вплив в регіоні намагається у будь-який спосіб чинити деструктивізм", — повідомили у посольстві.

Український єврейський історик і журналіст Шимон Бріман припускає, що за цим стоїть один із активістів антиізраїльської групи російських анархістів Андрій Хржановський, син режисера та колишнього директора Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

"За даними групи російських антиізраїльських мігрантів, Андрій Хржановський був заарештований у Тель-Авіві ввечері 12 грудня. Друзі вважають, що його арештували через наліпку "Free Palestine", яку Андрій розклеїв на оглядовому майданчику в одному з кібуців поблизу сектору Газа, який постраждав від різні 7/10/23. Ультраліві з російським громадянством вважають, що на цій платформі "ізраїльці збираються, щоб спостерігати за геноцидом в Газі", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Шимон Бріман.

Наразі триває розслідування. Українське посольство сподівається, що місцеві органи правопорядку застосують проти вандалів відповідні заходи.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.