Кандидат у президенти Польщі у Львові записав провокативне відео на фоні пам'ятника Бандері

Кандидат у президенти Польщі від коаліції "Конфедерація" Славомір Менцен у річницю повномасштабного російського вторгнення відвідав Львів, де записав провокативне відео на фоні пам'ятника Степану Бандері.

Це відео Славомір Менцен опублікував у соцмережі Х.

"Бандера - це терорист, який за часів Другої Речі Посполитої був засуджений польським судом до смертної кари за вбивства поляків. Потім він заснував Організацію українських націоналістів, яка несе відповідальність за різанину на Волині. Люди цього чоловіка вбили 100 тисяч поляків", - заявив Славомір Менцен, додавши, що Україна має якомога швидше покінчити "з культом Бандери".

Менцен прибув до Львова разом з депутаткою Європарламенту від "Конфедерації" Анною Брилкою, яка нещодавно заявила, що Польща мала би отримати від України "гарантію повернення" наданої їй допомоги. "Це (пам'ятник Бандері в Україні. - Ред.) - це те саме, якби у Німеччині будували пам'ятники Гітлеру", - додала Анна Брилка

На такі дії польських політиків різко відреагував мер Львова Андрій Садовий: "Проросійському політику з польським паспортом Славоміру Менцену варто проявити хоробрість і записати відео біля Донецької стели. Може поїхати на фронт і поділитися своїми думками, зокрема з польськими добровольцями. Треба перевірити чи йому взагалі дозволено в'їзд в Україну", - написав Андрій Садовий у соціальній мережі Х. 

У відповідь на це Менцен заявив, він "поляк і поїхав до гарного та культурно польського міста Львова, якому колись росіяни завдали багато шкоди". "Там я побачив пам'ятник Бандері, культ бандерівських злочинців на чолі з Шухевичем. Вам має бути соромно, що в такому чудовому місті ви погоджуєтеся на культ геноцидів, злочинців і вбивць моїх співвітчизників", - зазначив польський політик.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.