АНОНС: Лекція Геннадія Казакевича "(Не)реальність війни: фотографія в історії збройних конфліктів"

Музей Ханенків запрошує на лекцію історика Геннадія Казакевича "(Не)реальність війни: фотографія в історії збройних конфліктів".

Про це інформує Музей Ханенків.

Поява фотографії назавжди змінила військові конфлікти. Новий візуальний засіб, що створював для глядача ілюзію присутності та достовірності побаченого, суттєво впливав на формування громадської думки та настроїв у суспільстві. Воєнні фоторепортери докладали величезних зусиль для того, щоб донести людям правду про війну, якою вони її бачили, однак результати їхньої праці нерідко ставали обʼєктом ідеологічних маніпуляцій. Під час лекції поговоримо про класику і сучасність світової воєнної фотографії, її межі і можливості у створенні дискурсу війни.

Геннадій Казакевич — доктор історичних наук, професор кафедри Історії мистецтв, Історичного факультету, КНУ ім. Тараса Шевченка. Дослідник соціальної історії фотографії. У фокусі наукових інтересів — процеси впливу фотографічних технологій на формування світогляду та ідентичності населення Центральної та Східної Європи.

Лекція відбувається в межах фотовиставки "Відвага нації". На виставці представлено 50 світлин американського фотографа і філантропа Говарда Г. Баффетта та 10 робіт Дмитра Козацького, українського військовослужбовця, прес-офіцера і фотографа.

Коли: 15 березня, 15:00

Де: Музей Ханенків, Київ вул.Терещенківська 15-17

Квитки можна купити за посиланням.

 

*На світлині бійці 8-го батальйону Східного Йоркширського полку піднімаються на лінію фронту під Фрезенбергом під час Третьої битви за Іпр, 5 жовтня 1917 року. Ернст Брукс (1876 — 1957).

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.