АНОНС: Презентація книги Томаша Вісліча "Любощі. Шлюб та сексуальне життя селян Речі Посполитої XVII–XVIII століть"

У Львові та Києві польський історик Томаш Вісліч презентує книгу "Любощі. Шлюб та сексуальне життя селян Речі Посполитої XVII–XVIII століть", яка вийшла друком у видавництві "Локальна історія".

"Любощі" — унікальна спроба реконструкції інтимного світу селян Речі Посполитої на тлі ранньомодерної Європи. Ґрунтуючись на доробку світової та польської історіографії, опрацювавши сотні судових справ сільських судів, значна частина яких походить із русько-польського прикордоння, Томаш Вісліч відтворив життя пересічних селян XVII–XVIII століть і показав їхнє приватне життя, що завжди перебувало в тіні великих історичних наративів та привілейованих верств суспільства.

У книжці докладно описано дошлюбні стосунки, шлюб, позашлюбні зв'язки посполитих, їхні уявлення про тілесність і мораль, індивідуальний досвід, а також їхнє співіснування з усталеними релігійними та суспільними нормами.

Книжку видано у видавництві "Локальна історія" за підтримки Польського Інституту у Києві наприкінці 2024 року у перекладі Олексія Вінниченка.

Томаш Вісліч — польський дослідник ранньомодерної історії, історіографії та методології історичних досліджень, доктор габілітований, професор в Інституті історії імені Тадеуша Мантойффеля Польської академії наук.

У Львові презентація відбудеться 18 березня (вівторок) о 18:30

Місце зустрічі: "Копальня кави" (вул. площа Ринок, 10)

У Києві презентація відбудеться 20 березня (четвер) о 19:00

Місце зустрічі: "Книгарня"Є"" (вул. М.Лисенка, 3)

 

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.