АНОНС: Презентація книги Томаша Вісліча "Любощі. Шлюб та сексуальне життя селян Речі Посполитої XVII–XVIII століть"

У Львові та Києві польський історик Томаш Вісліч презентує книгу "Любощі. Шлюб та сексуальне життя селян Речі Посполитої XVII–XVIII століть", яка вийшла друком у видавництві "Локальна історія".

"Любощі" — унікальна спроба реконструкції інтимного світу селян Речі Посполитої на тлі ранньомодерної Європи. Ґрунтуючись на доробку світової та польської історіографії, опрацювавши сотні судових справ сільських судів, значна частина яких походить із русько-польського прикордоння, Томаш Вісліч відтворив життя пересічних селян XVII–XVIII століть і показав їхнє приватне життя, що завжди перебувало в тіні великих історичних наративів та привілейованих верств суспільства.

У книжці докладно описано дошлюбні стосунки, шлюб, позашлюбні зв'язки посполитих, їхні уявлення про тілесність і мораль, індивідуальний досвід, а також їхнє співіснування з усталеними релігійними та суспільними нормами.

Книжку видано у видавництві "Локальна історія" за підтримки Польського Інституту у Києві наприкінці 2024 року у перекладі Олексія Вінниченка.

Томаш Вісліч — польський дослідник ранньомодерної історії, історіографії та методології історичних досліджень, доктор габілітований, професор в Інституті історії імені Тадеуша Мантойффеля Польської академії наук.

У Львові презентація відбудеться 18 березня (вівторок) о 18:30

Місце зустрічі: "Копальня кави" (вул. площа Ринок, 10)

У Києві презентація відбудеться 20 березня (четвер) о 19:00

Місце зустрічі: "Книгарня"Є"" (вул. М.Лисенка, 3)

 

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.