У Києво-Могилянській академії заснували Меморіальний фонд полеглих українських захисників – випускників кафедри історії НаУКМА

Для вшанування захисників та збереження пам’яті про них, кафедра історії НаУКМА спільно з Києво-Могилянською Асоціацією відкриває іменні стипендії.

Про це інформує Кафедра історії НаУКМА.

З початком повномасштабного вторгнення рф випускники та студенти кафедри історії стали на захист України. На жаль, спільнота вже втратила трьох випускників-істориків: Євгена Олефіренка, Валерія Сенька та Сергія Рибака

"Їм ми завдячуємо життям і можливістю навчати, навчатися і думати про майбутнє. Сьогодні ми звертаємось до нашої спільноти та всіх небайдужих з проханням підтримати Фонд підпискою на щомісячний, щоквартальний чи щорічний внесок. Для нас регулярний невеликий переказ означатиме, що пам'ять про наших загиблих воїнів-випускників, шана та вдячність їм продовжує жити. І що для тих, хто навчався на кафедрі історії, це мало, можливо невеликий, але позитивний вплив на подальше життя. Єднаймося!", - наголосили на кафедра історії НаУКМА.

Зробити переказ або оформити підписку можна за посиланням.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.