На території колишньої бази Інституту археології НАН України виявили людські останки
Інститут археології НАН України повідомляє: людські рештки, знайдені біля колишньої археологічної бази на Подолі - залишки Щекавицького кладовища, які раніше досліджувалися археологами та антропологами.
Згідно з офіційним роз'ясненням Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам'яток історії, культури і заповідних територій (КНМЦ) та Державного історико-архітектурного заповідника (ДІАЗ) "Стародавній Київ", знайдені кістки — археологічні знахідки з давніх розкопок.
"Велика кількість людських кістяків, зібраних під час численних археологічних досліджень у Києві залишилася у великому контейнері на подвір'ї. Кількість людських кісток там неймовірна – понад 10 тон. Це переважно людські кістяки із розкопок на схилі гори Щекавиці, де колись було розташоване кладовище. Їх понад тисяча!", - пояснюють у ДІАЗ "Стародавній Київ"
Будинок на вул. Сковороди, 9-Б, біля якого знайшли контейнер із людськими кістками, розташований на території ДІАЗ та перебуває на балансі КНМЦ. Раніше у будівлі працювала Подільська археологічна експедиція Інституту археології НАН України, яка функціонувала тут у 1984–2021 роках. Згодом у зв'язку із закриттям будівлі на реставрацію, Інститут остаточно витіснили з приміщення.
"Археологи втратили доступ до решток, що зберігалися в підвалі. Їх перенесли в металевий контейнер, наданий структурою КМДА. Відтоді всю відповідальність за їх стан та збереження несе Департамент охорони культурної спадщини КМДА", — пояснюють в Інституті археології НАН України .
Як пояснили в Інституті археології, ці кістки — переважно з поховань, виявлених на схилах гори Щекавиці, де в минулому розташовувалося кладовище. Археологи зазначили, що рештки вже вивчені, не становлять наукової цінності й мають бути перепоховані:
"Фахівці вже неодноразово пропонували перепоховати ці рештки — як це прийнято у світовій археологічній практиці. Інститут звертався до Міністерства культури, адже згідно з законом, навіть такі рештки вважаються частиною музейного фонду. Інститут археології не має стосунку до того, в якому стані зараз перебувають людські рештки. Відповідальність лежить на органах місцевої влади. Ми закликаємо до цивілізованого вирішення — перепоховання та відновлення наукової присутності археологів на Подолі".
