АНОНС: Лекція Олесі Ісаюк "Хто вбив братів Бандерів"

Національний музей "Тюрма на Лонцького" запрошує 18 травня на лекцію історикині Олесі Ісаюк "Хто вбив братів Бандерів".

Про це інформує НММ "Тюрма на Лонцького".

Брати Степана Бандери, Василь та Олександр, загинули у концтаборі Аушвіц у серпні 1942 року. Десять років опісля, у 1951-1952 роках, міліція комуністичної Польщі розпочала слідство проти ймовірного вбивці обох братів, Юзефа Краля. Одним з пунктів звинувачення було вбивство братів Бандерів.

Тривалий час вважалося, що обоє стали жертвою співв'язнів-поляків. Одначе раніше невідомі дослідникам документи слідчої справи проти ймовірного вбивці, Юзефа Краля, відкривають несподівані подробиці справи. І невідомі сторони протистояння Степана Бандери і верховодів Третього Рейху.

Про подробиці детективу розповість наукова співробітниця НММ "Тюрма на Лонцького" Олеся Ісаюк.

Коли: 18 травня, о 15.00

Де: НММ "Тюрма на Лонцького" (Львів, вул. С. Бандери, 1)

 

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.