АНОНС: Науковий семінар "Канібалізм в роки Голодомору"

Музей Голодомору запрошує до участі в науковому семінарі "Канібалізм в роки Голодомору: просторово-часовий і соціально-демографічний дискурс (на матеріалах кримінальних справ архіву МВС України)".

Про це інформує Музей Голодомору.

Однією з найскладніших тем для наукового дослідження є явища канібалізму та трупоїдства, спричинених Голодомором. За висновком психолога Любові Найдьонової, внаслідок тривалого голодування у людей відбувалися значні зміни психічного стану, вони переживали важкі фізичні і психологічні страждання, підсилені соціальним тиском і політичним терором. Явища канібалізму та трупоїдства варто розглядати як докази реалізації злочинного наміру тоталітарного комуністичного режиму щодо знищення українців.

Поговоримо на цю непросту тему під час наукового семінару "Канібалізм в роки Голодомору: просторово-часовий і соціально-демографічний дискурс (на матеріалах кримінальних справ архіву МВС України)". Науковий співробітник Музею Роман Теслюк представить результати систематизації й аналізу матеріалів понад 1000 кримінальних справ; ви почуєте відповіді на запитання: коли і в яких регіонах канібалізм був найпоширенішим, ким були канібали та яка їхня подальша доля?

У 2023 році завдяки співпраці МВС України та Національного музею Голодомору-геноциду було оцифровано усі кримінальні справи з архіву МВС України, що стосуються канібалізму під час Голодомору. Ці справи є документальною базою для комплексних репрезентативних наукових досліджень явища канібалізму внаслідок Голодомору.

Коли: 7 травня, 11:00

Де: Зала пам'яті Музею Голодомору (Київ, вул. Лаврська, 3)

Щоб взяти участь, зареєструйтеся за покликанням.

 

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників