На Луганщині окупанти знищили хрести на могилах жертв Голодомору

Стало відомо ще про три факти знищення окупантами на території Луганщини хрестів на могилах жертв Голодомору.

Про це пише Національний музей Голодомору-геноциду.

Луганська ОВА повідомила, що у Заайдарівці, Роговому та Айдарі хрести, які були встановлені як свідчення страшної трагедії українського народу, наразі зрізані.

Руйнування пам'ятників, які вшановують пам'ять жертв злочинів комуністичного режиму, – вже звична практика на окупованих територіях. У липні минулого року в Луганську загарбники знищили пам'ятники жертвам Голодомору та жертвам сталінських репресій. Ще раніше російські зайди зруйнували аналогічні меморіальні місця в Маріуполіта на Херсонщині.

"Такі дії є не просто вандалізмом, а свідомою політикою кремлівському режиму. Заперечення Голодомору та зумисне спотворення історії цього періоду взагалі є одним із важливих інструментів інформаційної війни, яку росія веде проти України", – йдеться у повідомленні.

За даними Національної книги пам'яті жертв Голодомору (том Луганська область), у Заайдарівці, Роговому та Айдарі загинуло внаслідок Голодомору щонайменше 460 осіб (і це тільки поіменно встановлені жертви). 

"Гинули діти і люди молодого працездатного віку. Але те, що для нас геноцид і жахлива трагедія, для окупантів лише "нєудобниє момєнти" історії. Бо окупант, радянський він чи російський, завжди залишається окупантом, позбавленим жалю і співчуття. Та росіяни мають знати: можна захопити території і зруйнувати пам'ятники, але не можна стерти пам'ять і знищити правду!" – зазначили у музеї.

 

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.