Спецпроект

Хорошковський каже, що Забілий на дискеті віз документи з грифом "секретно"

На "дискеті", яку мав з собою директор музею "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий, були документи з грифом "секретно".

Про це голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський повідомив в інтерв'ю "Сегодня".

Як повідомив голова СБУ, проти Руслана Забілого ("Сегодня" і Валерій Хорошковський чомусь називають директора музею "Тюрма на Лонцького" Романом - Історична Правда) порушили кримінальну справу щодо замаху на розголошення державної таємниці за те, що він як співробітник СБУ віз із Києва до Львова дискету з робочою інформацією.

"Простіше кажучи, Забілий порушив службові інструкції, а також, швидше за все, і закон України, - сказав Хорошковський. - Але точну відповідь на це запитання має дати експертиза, на проведення якої потрібен час, оскільки фахівці повинні вивчити величезну кількість документів".

За словами голови СБУ, після цього ступінь провини Руслана Забілого "буде встановлювати слідство і, в разі необхідності, суд".

"Втім, можу відзначити, що, виходячи з уже досліджених на сьогодні первинних документів, можна стверджувати, що документи з грифом "таємно" на цій дискеті все-таки є", - заявив Валерій Хорошковський.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.