Спецпроект

Справу обезголовлювачів Сталіна передано до суду

Прокуратура Жовтневого району Запоріжжя затвердила обвинувальний висновок у кримінальній справі, порушеній проти дев'яти осіб, що підозрюються в умисному знищенні та пошкодженні бюсту Сталіну.

Як повідомила в п'ятницю прес-секретар прокуратури в Запорізькій області Маріанна Піскунова, справу передано до суду для подальшого розгляду, інформує "Кореспондент".

"Прокуратура Жовтневого району Запоріжжя затвердила обвинувальний висновок у кримінальній справі про умисне пошкодження та знищення майна Запорізького обкому КПУ - погруддя Сталіну, порушеній проти дев'яти осіб. Справу для розгляду по суті направлено в Жовтневий районний суд Запоріжжя", - повідомила вона.

Легенди і міфи про Сталіна в Запоріжжі

Піскунова також зазначила, що одному з обвинувачених у справі про пошкодження погруддя Сталіну змінений запобіжний захід "взяття під варту" та підписку про невиїзд, у зв'язку з закінченням досудового слідства і стану його здоров'я. Решта обвинувачених залишаються під вартою в Запорізькому слідчому ізоляторі.

Як повідомлялося, 28 грудня 2010 невідомі відрізали голову пам'ятнику Сталіну, встановленому в травні минулого року на території обласного комітету КПУ. У той же день відповідальність за це взяла на себе організація "Тризуб".

Обезголовлення силумінового Сталіна (ВІДЕО)

Кількома днями пізніше невідомі підірвали даний пам'ятник, завдавши значних збитків будівлі обкому КПУ. Відповідальність за знищення пам'ятника взяла на себе невідома організація "Перше січня".

У перші дні 2011 року по підозрою в пошкодженні пам'ятника Сталіну міліція затримала 9 осіб, серед яких члени організацій "Тризуб" і "Свобода". Зараз вони перебувають під вартою в СІЗО Запорізької області.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.