Спецпроект

"Історичний Потяг українських піонерів" вирушає в дорогу

Сьогодні з канадського міста Галіфакс, що на Атлантичному узбережжі, розпочинає свій біг безпрецедентна акція під назвою "Канадський Потяг Українських Піонерів", організована за ініціативою посла України в Канаді Ігоря Осташа.

Відзначення 120-річчя поселення українців у країні кленового листа відбудуться в усіх великих містах, де нині живуть нащадки підавстрійських русинів, - від Галіфаксу до Едмонтону. Маршрут потягу прокладений практично через всю територію Канади.

Програма найголовніших заходів на найближчі дні. Увага, оновлюватиметься, можливі зміни!

Четвер, 23 червня 2011 року - м. Галіфакс

11.30 -  Церемонія відкриття проекту "Історичний Потяг українських піонерів"

Canadian Museum of Immigration at Pier 21

http://www.pier21.ca

П'ятниця, 24 червня 2011 року  - м. Галіфакс

11.00 - Покладання квітів до пам'ятника українським піонерам

12.15 - Відправка Потягу з м.Галіфакс до м.Монреаль

Субота, 25 червня 2011 року  - м. Монреаль

10.30 -  Відвідання українського кварталу, катедри Св. Софії, Української Католицької церкви Св. Михаїла та оглядова екскурсія

14.00 -  Покладання квітів до пам'ятника Іванові Франку, м.Ляшен, зустріч з українською громадою

16.15 -  Екскурсія по Музею канадської залізниці

18.00 -  Офіційна програма відзначення 120-ї річниці поселення українців

Неділя, 26 червня 2011 року  - м. Монреаль - м. Оттава

9.55 -  Відправка Потягу з м.Монреаль до столиці Канади

15.00 -  Офіційна церемонія відкриття пам'ятника Тарасові Шевченку в Оттаві

16.00 -  Святковий концерт з нагоди відкриття пам'ятника Тарасові Шевченку

952 Green Valley Crescent, Ottawa, ON

 

Кореспондент "Історичної правди" є учасником "Історичного потягу українських піонерів". 

Фейсбук проекту - тут

Сайт Посольства України в Канаді - тут

 

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.