У Рівному демонтували лайтбокси з рекламним Леніним (ФОТО)

Учора, 14 вересня, у Рівному демонтували всю рекламу із зображенням Володимира Леніна.

Про це повідомляє "ОГО" .

Мова йде про лайтбокси, що були встановленні на вулицях Соборній та Чорновола у Рівному, а також банер на фасаді нічного клубу "Лагуна", котрі інформували про те, що 17 вересня (у найближчу суботу) відбудеться вечірка під назвою "Disco Partyфон 80-90", спеціальним гостем якої буде російськомовний Dj Lenin.

Фото: ogo.ua

За словами очільниці Рівненської облорганізації УНП Світлани Ніколіної, таке символічне поєднання зображення Леніна на рекламі з датою окупації західноукраїнських земель радянською армією (17 вересня 1939) є звичайним блюзнірством, котре свідчить про незнання власної історії, бездуховність та відсутність державницького мислення в організаторів вищезгаданої дискотеки.

Чеську горілку рекламуватимуть українські Сталін і Гітлер (ФОТО)

На її думку, 17 вересня логічніше було б оголосити Днем жалоби у Рівному, а також порушити кримінальну справу за фактом розстрілів українських громадян у приміщеннях колишніх в'язниць НКВС міст Рівне, Дубно та Острог.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.