У Сколе відзначать 69-у річницю УПА. Буде реконструкція

Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" запрошує жителів м. Сколе та гостей міста прийняти участь у заходах з нагоди 69-ої річниці створення Української Повстанської Армії, що відбудуться 9 жовтня у м. Сколе.

Про це ІП повідомили в товаристві "Пам'ять".

На цей день запланована урочиста хода учасників ОУН-УПА, членів клубів з військово-історичної реконструкції, віче пам'яті та театралізоване військово-історичне дійство "Бій відділів УПА проти підрозділів військ НКВД.

"Загалом, Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" ставить перед собою завдання провести подібні заходи у всіх райцентрах Львівщини, і таким чином підтримати та вшанувати старше покоління людей, що мають відношення до цієї боротьби, а також спонукати молодих людей цікавитися та вивчати історію свого краю", - каже голова Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" Любомир Горбач.

Урочисті заходи з нагоди 69-ої річниці створення УПА минулого тижня вже відбулися в м. Жидачеві Львівської обл., а 16 жовтня відзначення заплановано у Львові.

Збір учасників урочистої ходи, присвяченої створенню УПА у Сколе, заплановано 9 жовтня о 11:30 год. біля церкви Пресвятої Богородиці.

О 12:00 год. відбудеться  "Марш Слави УПА" - урочиста хода учасників ОУН- УПА, членів клубів з військово-історичної реконструкції одягнених, озброєних та споряджених згідно з періодом боротьби УПА.

12:30 год. - віче пам'яті борців за волю України біля пам'ятника Борцям за Незалежність

13:00 - Театралізоване військово-історичне дійство "Бій відділів УПА проти підрозділів військ НКВД ".

Захід відбудеться за підтримки Сколівської районної організації партії "Свобода" та Сколівської районної ради.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.