Анонс: документальний фільм "Три історії Галичини" (ВІДЕО)

В Україні презентують документальний фільму "Три історії Галичини" за участю режисерів українки Ольги Онишко та ліванки Сари Фаргат.

Презентація передбачає всеукраїнське обговорення тем, порушених у фільмі, ключова з яких – "Правда, що об’єднує" та запис відеофільму.

КОЛИ І ДЕ?

-         15 листопада – Київ, кінотеатр "Кінопалац", вул. Інститутська 1, о 19:00. Модератор дискусії Юрій Макаров

-         16 листопада – Харків, єврейський культурний центр "Бейт Дан", вул. Тобольська 46, о 18:00. Модератор дискусії Філип Дикань

-         17 листопада – Львів, кінопалац "Копернік", вул. Коперника 9, о 18:00. Модератор дискусії Василь Расевич

"Золотий Вересень". Хроніка Галичини 1939-41 (ВІДЕО)

-         18 листопада – Чернівці, кінотеатр "Чернівці", вул. Університетська 10, о 15:00. Модератор дискусії Сергій Осатчий

-         21 листопада – Одеса, український клуб Одеси, вул. Катерининська 77, о 14:00. Модератор дискусії Діана Клочко

Стрічка описує три людські долі у вирі подій Другої Світової війни на Галичині: української, єврейської та польської. Опинившись між Гітлером і Сталіном, кожен з героїв своєї історії, ризикуючи життям, діяв так, як підказувала совість.

Криваві Землі: Україна між Гітлером і Сталіном

Незнані сторінки відомого минулого. Три історії, три долі, три нації - одна правда.  Фільм демонструвався в кінотеатрах США, Канади, Німеччини, Англії та Франції.

ЯК ПОТРАПИТИ?

За детальною інформацією щодо участі у презентації та дискусії просимо звертатися:

Катерина Неліпович (Київ, Харків, Одеса, Чернівці): sheptytsky.foundation@ugcc.org.ua 
Анастасія Войтюк (Львів): a.voytyuk@gmail.com 

Просимо зголошуватися до 11 листопада (включно). 

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.