Анонс: презентація спогадів про "шестидесятників"

Видавництво "Смолоскип” запрошує на презентацію книжки спогадів видатної поетки-шістдесятниці Ірини Жиленко “Homo feriens”.

Презентація відбудеться 30 листопада о 18:30 у київському Будинку Вчителя (вул. Володимирська, 57, неподалік метро “Університет”).

Життя цілого покоління української культури постає в цій книжці в особистих враженнях поетки. Не “бронзові”, а живі події, настрої, особи, побутові деталі, тенденції, дух того особливого, неповторного часу, “дітей відлиги”, котрі й у суворі дні застою не відмовилися від мистецтва, ідентичності, права на гідність і на власну думку.

До виступу запрошені: Богдан Горинь, Іван Дзюба, Іван Драч, Микола Жулинський, Наталія Кучер, Павло Мовчан, Атена Пашко, Михайло Слабошпицький, Галина Севрук, Людмила Семикіна, Олексій Сінченко, Лесь Танюк, Юрій Щербак.

Поезії Ірини Жиленко читатимуть Лариса Кадирова та Галина Стефанова. А пісні на її слова виконають Надія Боянівська, Олександр Ігнатуша та Діана Петриненко.

Ведучий вечора — Євген Сверстюк.

Вхід вільний.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.