Книга автора "Історичної Правди" стала бестселером

Тижневик "Коментарі" назвав книгу історика Володимира В’ятровича "Історія з грифом "Секретно"" серед бестселерів листопада, а в мережі книгарень "Є" книга — у трійці перших за продажами.

У статті "Бестселери листопада" "Коментарі" пишуть про книгу історика, директора Архіву СБУ у 2008-2010 роках Володимира В’ятровича "Історія з грифом "Секретно"":

"Окремі матеріали про таємниці архівів радянських карально-репресивних органів саме в книжковому форматі набувають цілісності і моторошної переконливості. За визначенням автора збірки Володимира В’ятровича, архів — це "серцевина функціонування тоталітарного механізму".

Мережа книгарень "Є" серед топ-20 продажів розмістила книгу на 3-му місці. Нагадаємо, що нещодавно саме в книгарні "Є" відбулася презентація книги з участю і її героїв — повстання та одного з керівників Норильського повстання в ГУЛАГу Степана Семенюка, дисидентів Євгена Сверстюка та Василя Овсієнка.

Владислав Кириченко, засновник Мистецької агенції "Наш формат", розповів: "Ця книга — перша у спільному проекті "Нашого формату" та Центру досліджень визвольного руху — "Наш формат історії". Ми вже друкуємо другий наклад, і я сподіваюся, що й наступні проекти будуть так само цікавими читачам".

В’ятрович зазначав, що ця книга — своєрідна відповідь владі на спроби закрити доступ до архівів і тиск на істориків: "Сюжет книги побудований на протистоянні СРСР та українського народу. Проте це не історія війни системи і руху, а історії людей по обидва боки цієї майже столітньої боротьби".

"Історична Правда" вітає нашого постійного автора з читацьким визнанням.

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.