Спецпроект

АНОНС: "З футболом у світ". Не має відношення до Євро-2012!

Книгарня "Є" та видавництво "Ярославів вал" запрошують на презентацію книги споминів львівського та київського футболіста, який емігрував до Канади, Олександра Скоценя "З футболом у світ".

Він був найкращим гравцем київського "Динамо" 1940-1941рр. Йому аплодували на стадіонах Франції та Італії наприкінці сорокових. Він – перший український футбольний кондотьєр. Він нагороджений кубком Голанда – найвищою нагородою для спортсменів (Канада). Він похований у Торонто, а його ім’я було викреслено з історії українського футболу.

Старі і нові українці в американському футболі

Коли? 12 квітня, 18.00.

 

Літературна команда гостей:

Юрій Щербак – прозаїк, драматург, надзвичайний та повноважний посол в США, Канаді, Ізраїлі та Мексиці (футбольний уболівальник із дипломатичним стажем)
Віктор Баранов – голова Національної спілки письменників України (захисник письменників і футболістів)
Володимир Панченко – професор філології, головний редактор сайту «ЛітАкцент» (футболознавець з літературним ухилом)
Валерій Гужва – поет, прозаїк (гол-кіпер)
Леонід Горлач – поетичний експерт із футболу
Сергій Грабар – прозаїк із футбольним стажем
Павло Коробчук – поет і музикант (креативний нападник)
Ексклюзивні гості:
Олег Лужний – асистент головного тренера ФК "Динамо"
Андрій Баль – видатний "динамівець", помічник головного тренера Національної збірної України з футболу
Олексій Семененко – віце-президент ФК "Динамо"
Модератори – Михайло Слабошпицький, директор видавництва «Ярославів Вал» (форвард) та Павло Щириця – поет, головний редактор "Ярославого Валу" ("найгучніший голос команди").

***
Адреса книгарні "Є":
вул. Лисенка, 3, ст. м.  "Золоті Ворота"

Вхід вільний.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.