Знайдено радянські карти 1980-их із планом захоплення Гельсінкі

У Фінляндії знайдені Генштабу СРСР часів Холодної війни із планами захоплення Гельсінкі.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на Helsingin Sanomat.

На секретних картах 1980-их років позначені потенційні цілі у фінській столиці - в тому числі президентський палац, будівлі парламенту, міністерств, банків і поштових відділень. Позначено також станції водогону, порти, вузли громадського транспорту, вокзали та аеродроми.

Шість карт датовані 1989 роком, але інформація для них збиралася роками, а то й десятиліттями, зазначає видання.

Як відомо, в 2009 році на конференції Королівського географічного товариства та Інституту британських географів була представлена ​​радянська карта 1974 року "із планом вторгнення" до англійського міста Манчестер.

Усі назви на карті були перекладені російською, червоним кольором позначені дороги, придатні для проходження танків, чорним - промислові споруди, фіолетовим - громадські будівлі, а зеленим - військові об'єкти.

Однак Центр військового прогнозування Росії назвав карту захоплення Манчестера фальшивкою.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.