У Кривому Розі відбувся марш на честь дивізії "Галичина". ВІДЕО

У Кривому Розі відбулася урочиста хода на честь 70-ої річниці створення дивізії "Галичина" (14-та гренадерська дивізія Зброї СС "Galizien". Рвали прапори Партії регіонів.

Захід пройшов за ініціативи "місцевих патріотичних осередків", повідомляє "Голос Криворіжжя".

Видання наголошує, що наразі це перша масова подія, пов'язана з дивізією, не тільки в Кривому Розі, але й в усій центрально-східній частині України.

"Під час підготовки події на адресу організаторів лунали погрози "проломити черепа" та зірвати саму ходу, - зазначають журналісти. - Але цього не трапилося. Не з’явились і представники правоохоронних сил, котрі завжди супроводжують подібні акції".

В марші взяло участь близько ста осіб. Маршрут: від колишнього кінотеатру "Сучасник" через центральну частину міста в парк до пам'ятника Богдану Хмельницькому.

Відео: Андрій Кондратьєв

Учасники несли державні, червоно-чорні (партійний прапор бандерівської ОУН) та "деякі інші прапори".

На відео видно, як деякі перехожі висловлюють незадоволення маршем. Учасники скандують гасла "Слава нації - смерть ворогам!, "Будем вішать комуністів!", "Комуняку - на гілляку!", "Пам'ятай завжди, чужинець, тут господар - українець" тощо.

Наприкінці події було "урочисто розірвано" речі з символікою Партії Регіонів, зазначає видання.

Дивіться також інші матеріали за темою "Дивізія "Галичина"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.